Čerstvá zelenina pro vás a vaši rodinu.
Zelenina a bylinky z Farmy Ráječek.

Rajčata 2019 již brzy

Na Farmu Ráječek právě dorazily sazenice rajčat, které jsme právě dosázeli. Již za pár týdnů můžete ochutnat česká rajčata z Brna!


Rajčata 2019 již brzy

Od té doby, co pěstujeme rajčata v našem fóliovníku, začínáme sezónu již v únoru. Je to právě tento týden, kdy nám dorazili sazenice rajčat. Před samotným sázením je potřeba zajistit spoustu věcí. Například celý fóliovník musí být perfektně čistý. Po důkladném umytí následuje desinfekce, která zajistí čisté prostředí pro malé sazenice, které jsou velmi náchylné k chorobám a škůdcům.

Právě tento krok je stěžejní, rajčata jsou nejvíce náchylná a pokud se škůdci objeví již v tuto chvíli, nezbavíme se jich po celou nadcházející sezónu. Díky perfektně čistému prostředí nemusíme používat pesticidy pro ochranu rostlin. Po pár týdnech aplikujeme biologickou ochranu v podobě užitečného hmyzu, který se postará o nejběžnější škůdce, jako je molice, mšice, či Tuta absoluta. Sázení musí proběhnout co nejrychleji, důkladná příprava je tedy základ, tímto začínáme již třetí sezónu a dovolujeme si tvrdit, že naši pracovníci už mají tuto důležitou činnost zvládnutou skvěle. Během jednoho dne jsme v pár lidech vysázeli a navinuli více než 12 000 rostlin.

Za pár týdnu očekáváme první sklizeň, kterou můžete ochutnat i Vy prostřednictvím farmářských bedýnek. O všem Vás budeme informovat zde na našem webu a na facebooku!

 

 


Vloženo

Rajčata 2019 již brzy

Právě jsme dosázeli sazenice rajčat pro letošní sezónu. Podívejte se na pár fotek z celého dne!