Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Čtvrtá rajčatová sezóna

Rajčata vysázena, první již za dva měsíce. Zajímá Vás, kde jsou k dostání?

Ať už je únor bílý nebo ne my máme vysázeno. Zatím tedy jen rajčata v našem fóliovníku, pole má ještě svůj čas. Hektar plochy jsme zvládli vysázet během dvou dní, a to v naprostém klidu. To vše samozřejmě díky našim skvělým pracovníkům, kteří takto sázeli již počtvrté.

Křehké sazenice

Při sázení je vždy důležité zacházet se malými rostlinami opatrně, aby se nepoškodily listy nebo nezlomil stonek. Naše sazenice jsou zvláště křehké, protože jsou roubované, to znamená, že jsou to takové 2v1 rostliny. Jednoduše řečeno, rajčata mají spodek z rostliny, která má silný kořenový systém, který dobře přijímá živiny a je odolný proti různým chorobám, které by se na našich rajčatech chtěly přiživovat. Za to horní část je z rostliny, která plodí chutná rajčata různých barev a tvarů.

Odrůdy, které chcete

Při pěstování rajčat neustále hledáme po čem Vy - naši zákazníci toužíte. I proto jsme letos vysadili více barevných cherry rajčat, na které se můžete se těšit v pestrobarevných mixech. Ať už se bavíme o cherry nebo klasických velkých rajčatech, všechna dozrávají na keři, tak aby byla sytě červená a plná chuti.

Kdy bude první sklizeň?

To nezáleží jen na nás, bavíme se o zemědělství - práci se živými organismy, které rostou především podle počasí. Když bude vše ok, slunce svítit, a neuhodí mrazy, odhadujeme první sklizeň na půlku dubna. Jako prví vždy rodí cherry, pak koktejlová a na závěr se přidají i velká rajčata.

Rajčata pro rodinu i profíky

Pokud chcete naše rajčata ochutnat, tak nás Váš zájem těší. Pro jednotlivce, páry, rodiny, zkrátka maloodběratele chystáme farmářské bedýnky, které si můžete objednat na našem eshopu, a pak každý pátek vyzvednout na naší farmě na Ráječku. Eshop zatím nejede, spustíme ho, až v něm budeme mít co prodávat :) O tom Vás budeme informovat na našem facebooku a instagramu (@farma_rajecek), tak nám dejte like a začněte sledovat, ať máte ty nejčerstvější informace o naší čerstvé zelenině.

Pokud byste chtěli naše rajčata brát ve velkém a prodávat je například ve Vaší prodejně, vařit z nich v bistru nebo s nimi brázdit fesťáky ve foodtrucku, kontaktujte nás prosím na přímo, ať se domluvíme na podmínkách velkoodběru.

Pro každodenní update ze života rodinné farmy nás sledujte na fb a IG @farma_rajecek!

Vloženo Od