Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Cukety a dýně

Letošní léto u nás na farmě patří tykvím! Sezónní zelenina je základem naší prodejny.

Na políčka jsme dali velké množství cuket – a rovnou ve třech barvách. Nabídneme Vám tak klasické zelené cukety, žluté a jemně žíhané. Žluté cukety mají nasládlou chuť a vyšší obsah betakarotenu. Žíhané cukety jsou kratší a zavalité, hodí se tak na plnění masovou směsí. Nabídneme Vám i omezené množství patisonů též ve třech barvách – klasický bílý, žlutý a tmavě zelený.

Do osevního plánu jsme zařadili také dýně. Z hokkaid pěstujeme speciální keříčkovou odrůdu, která nemá boční šlahouny. Nabídneme také máslovou dýni s příjemně oříškovou chutí. A nezapomněli jsme ani na naše nejmenší – máme halloweenské dýně na dlabání dýňáků.

Cukety, patisony i dýně pěstujeme na černých foliích s kapkovou závlahou. Folie má hned dvě výhody – zjara, kdy je ještě dost chladno, se díky černé barvě rychleji zahřívá půda a semínka tak snadněji klíčí a rostlinky rostou. Druhou velkou výhodou je, že díky folii nemusíme plet plevel těsně kolem rostlin. Listy a řapíky tykvovitých jsou křehké a při pletí dochází k jejich poranění. Rány slouží jako vstupní brána pro choroby. Pod černou folií máme nataženou kapkovou závlahu. Díky ní při zalévání kytek šetříme vodu a nedochází ke zbytečnému odparu.

Cukety i patisony jsou od půlky června k zakoupení v naší Farmářské prodejně na Ráječku.

O tom, jak jsou na tom naše dýně a kdy je začneme sklízet, se dozvíte na FB naší farmy nebo Farmářské prodejny na Ráječku.

Vloženo Od