Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Jak na plevel?

Nepřítel salátu číslo jedna je plevel, jak na tedy něj? Postřikem? Motykou? Ne, u nás plečkou, která umí jezdit i po tmě a je rychlejší než deset motyk!

Plevel je problém pro každého zemědělce a způsobů, jak se s ním vypořádat a nezbláznit se při tom, není moc. Ruce a motyka vždy fungovaly. Motyky nejsou problém, ale najít ty ruce, co pole správně okopou a nezpůsobí více škody než užitku, je stále těžší. U nás na farmě je důležité mít pole bez plevele, aby saláty dobře rostly, proto jsme se rozhodli pořídit si plečku. Není to ledajaká plečka, je to automat, který zvládne okopávat nejen mezi jednotlivými řádky, ale i mezi rostlinami, což není tak běžné. Plečka přesně ví, kde se salát nachází a umí jej rozeznat od plevele díky kamerám, které snímají půdu.

Dříve se říkalo, pracují na poli "od nevidim do nevidim." To už ale není pravda, plečka si na saláty, tedy spíš na plevel, posvítí a zvládne pracovat i v noci. Pak už stačí jen bdělý traktorista a je vypleto.

Jaké jsou výhody?

  • rychlejší a lepší okopání než motykou

  • vše zvládne jeden člověk a rychleji

  • můžeme pracovat doslova ve dne i v noci

  • odpadá potřeba používat pesticidy proti plevelům

Naše farma je první zemědělská firma u nás, která si takovýto stroj pořídila. Jedná se o stroj vyrobený v Německu, rodinnou firmou K.U.L.T. Byli jsme příjemně překvapení, již když stroj přivezli a instalovali, protože přijel sám majitel firmy a půl dne s námi běhal po poli a vše ladil, aby pracovalo, tak jak má. Vždy nás potěší, když se setkáme s lidmi, kteří dokáží vyrobit skvělou věc a osobně se postarají o to, aby fungovala.

Servis tohoto stroje z budoucnosti a další zemědělské techniky zajišťuje náš dlouholetý a spolehlivý dodavatel AGROINTER s.r.o.

Jak pracuje? Klikněte a uvidíte!

Vloženo Od