Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Podporujeme nadační fond Krtek

Úspěch v soutěži Farma roku 2020 jsme se rozhodli přetvořit do něčeho užitečného. Podporujeme Nadační fond dětské onkologie Krtek.

Radost z 3. místa v soutěži Farma roku 2020 pořádané Asociací soukromého zemědělství ČR stále převládá a my jsme se rozhodli štěstí, které nás potkalo poslat dál a pomoci tak potřebným. Již na předávání ceny jsme uvedli, že peněžitou odměnu na dobročinné účely, a to konkrétně na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Naši odměnu ve výši 30.000 Kč jsme zdvojnásobili na 60.000 Kč a tuto částku poslali na bankovní účet nadace a symbolicky předali šek paní ředitelce nadace Sylvii Richterové. 

Fond dětské onkologie Krtek je součástí oddělení dětské onkologie v dětské nemocnici v Brně. Jejich pomoc se soustředí na včasnou diagnositku a personalizovanou léčbu dětských nádorů a podporu rodin v období léčby, kdy umožňuje být rodině spolu prostřednictvím ubytování v nemocnici, na následnou domácí péči a pomoc vyléčeným pacientům vrátit se do běžného života. Šance na dlouhodobé vyléčení dětí s  onkologickým onemocnění se během několika desetiletí zvýšily z 20-30 % na více než 80 % a toto číslo se stále pomalu zvyšuje. V případě léčby rakoviny jde především o čas a v tomto ohledu státní podpora často nestíhá, proto musíme podporovat nadace jako je právě Krtek. Více se o nadaci dozvíte na jejich webu nebo Vám doporučíme shlédnout dojemnou reportáž v pořadu Reportéři ČT (29. 11. 2020) na tomto odkaze.

Při osobním setkání s paní ředitelkou Richterovou a dalšími pracovníky Krtka jsme se domluvili na dlouhodobé spolupráci a podpoře, jejíž formu zatím vymýšlíme a o všem Vás budeme informovat na začátku roku 2022.

Děkujeme Vám všem, kteří u nás nakupujete zeleninu, podporujete nás nebo nás jen sledujete a fandíte nám. Moc to pro nás znamená!

Přejeme Vám krásné prožití Vánočních svátků a vše nejlepší do roku 2022 a hlavně to nejcennější, zdraví a lásku.

Za celou Farmu Ráječek

Rodina Sklenářova

 

Zobrazit web
Vloženo Od