Farma Ráječek
  Košík je prázdný

První práce na poli 2017

Každý rok je to stejné, poorané pole z podzimu se musí připravit na sázení. Víte co je první prací každé sezóny na Farmě Ráječek?

Jarní práce na farmě

Letošní zima byla sice silná a sněhu bylo také požehnaně, ale příroda nám vyšla vstříc. Díky slunným a větrným dnům můžeme začít se sázením zeleniny již v březnu, jako každý rok. 

Každé jaro je nutné pole ze všeho nejdříve "povláčet", jde především o to oraniště srovnat a velké hroudy rozbít, aby půda lépe vysychala. Vláčí se bránami, které ve spoustě lidí evokují spíše mučící nástroj, kvůli hrotům, ktéré se do hlíny zařezávají, a dělají tak svoji práci.

Dobře povláčené pole je nezbytné pro celý proces růstu sazeničky, ať už salátu nebo zelí. My plánujeme sázet již tento týden a pokud bude počasí přát, první zelenina by mohla být narostlá, sklizená a připravená, třeba právě pro vás, začátkem května.

Farmářské bedýnky z Farmy Ráječek

Letos, tak jako každý rok, pro vás budeme připravovat farmářské bedýnky, které budou plné zeleniny z naší farmy na Ráječku v Brně. Bedýnkový prodej spustíme ve chvíli, kdy bude sortiment trochu rozmanitější a letos se můžete nově těšit i na rajčata z našeho nového fóliovníku. 

O spuštění prodeje vás budeme informovat zde na stránkách v sekci bedýnky a na faremním facebooku.

 

Zelenina na kterou se můžete těšit

Vloženo Od
Tags: bedýnky jaro