Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Sezóna 2016 je za námi

Sezóna Farmy Ráječek je u konce, bedýnky a saláty vyprodány, pole téměř pooráno!

Konec sezóny je tu, ale připadá nám jako kdybychom teprve minulý týden poprvé vjeli do polí, abychom je připravili pro první sazeničky. Letošní rok byl plný nových zkušeností a příležitostí, které nám mnoho daly.

Proběhlo několik exkurzí z brněnských základních škol, dětem jsme ukázali, jak to chodí na farmě, a co stojí za vypěstováním salátu, tak jak ho znají z obchodu. Měli jsme tu také odborné exkurze nadějí českého a rakouského zemědělství – studenty Mendelovy univerzity v Brně a Universität für Bodenkultur ve Vídni. Překvapil nás zájem studentů o informace spojené nejen s pěstováním, ale také s řízením rodinné firmy, byrokracií nebo způsoby prodeje.

Výrazným úspěchem bylo uvedení našich salátů pod značkou HORECA Select v obchodech Makro v České republice a METRO na Slovensku. Saláty dostaly zbrusu nové balení a barevné bedýnky, ve kterých je salát dodáván. Bavíme-li se o prodeji neměli bychom opomenout prodej farmářských bedýnek, který prvozujeme již třetím rokem a s radostí vám oznamujeme, že příští sezónu bude prodej farmářských bedýnek z Ráječka pokračovat.

Pravděpodobně nejvýraznější událostí letošní sezóny bylo zapojení naší farmy do seriálu Farmářská jízda. Farma Ráječek byla náplní celého jednoho dílu, účastníci tohoto projektu byli herci Monika Zoubková a Martin Kern, kteří si vyzkoušeli práci v zemědělství. Pořad byl odvysílán na ČT1 doplněný komentářem Bolka Polívky. Pokud jste díl s Farmou Ráječek neviděli, nezoufejte a klikejte na tlačítko níže.

    Chci vidět!     

 

Máme tu také zkušenosti, bez kterých bychom se klidně obešli, za celou sezónu 2016 nás „navštívilo“ celkem 6 kontrol z institucí jako jsou SZPI, SZIF, ÚKZUZ a inspektorát práce, některé i vícekrát než jednou. Celkem na naší farmě strávily 22 dní. Z naší strany bylo vše v pořádku, tak uvidíme co příští rok :).

Děkujeme všem zákazníkům, dodavatelům a příznivcům za spolupráci. Na shledanou v sezóně 2017!

 

 

Vloženo Od
Tags: pole zima