Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Bronzová Farma roku 2020

V soutěži Farma roku 2020 umístili na skvělém 3. místě. Předávání proběhlo 6. prosince v divadle ABC v Praze. Všechny nominované farmy se drží rodinných hodnot.

Máme ohromnou radost! V pondělí jsme se v 19. roníku soutěže farma roku ČR umístili na skvělém 3. místě. Toto ocenění pro nás znamená mnoho, protože nás utvrzuje v tom, že to co děláme dává smysl. Musíme se přiznat, že to bylo velice napínavé, protože se jednalo o vyhlášení nejlepších farem za rok 2020 a to kvůli pandemii COVID-19 (ročník 2021 se neuskutečnil vůbec), takže jsme téměř rok a půl věděli, že jsme byli vybráni do finálové pětky, ale nesměli jsme o tom vůbec nikde mluvit a dokonce ani naznačovat. Můžete se podívat na video záznam z vyhlašování, který obsahuje pěkné video o náší farmě a rodině, povídáme tam o tom, co nás vedlo k zemědělství, co nás baví a že v tom chceme pokračovat i v dalších generacích. Součástí našeho ocenění byla i výhra 30 000 Kč, kterou jsme se rozhodli věnovat na dobročinné účely a budeme Vás dále informovat, kde budou peníze pomáhat.

My jsme se umístili na 3. místě z 5 finálových farem a musíme Vám říct že, všechny nominované rodiny (=farmy) byly velice inspirující a drží se stejných hodnot jako my. Veliká gratulace patří všem - zlaté farmě Milošovice rodiny Cihlářových, stříbrné Farmě Koňákov rodiny Kotajnych, Farmě Moulisových z Milínova a rodině Dubových ze Statku Horní Dvorce. Mile nás překvapilo, že jsme se dostali do finále se statkem Horní Dvorce, od kterých už celou sezónu odebíráme skvělé ovčí sýry do naší prodejny. Předávání se zúčastnilo i několik významných politiků, jako například paní hejtmanka Středočeského kraje paní Pecková, která nám předávala naši cenu, kandidát na ministra zemědělství pan Nekula a předseda senátu ČR pan Vystrčil, kterému se líbil náš způsob pěstování rajčat.

Soutěž farma roku je organizována Asociací soukromého zemědělství, která spojuje přes 7.500 rodinných farem po celé České republice a vytváří komunitu, která se bije za malé farmáře na všech úrovních od komunální úrovně až po celostátní politiku. Děkujeme tedy celé asociaci za organizaci této skvělé akce, která popularizuje zemědělství pro širokou veřejnost. Jsme hrdí na to, že jsme jejími členy. Děkujeme taky našim blízkým, všem našim zaměstnancům a také Vám, kteří naši farmu podporujete!

Vloženo Od