Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Jsme farmáři z Brna. Pěstujeme pro vás lokální zeleninu.

Pěstujeme saláty, rajčata a další zeleninu pro lidi z Brna a okolí. Artyčok v lednu od nás nedostanete. Ale s čerstvou zeleninou z naší klimatické zóny dle ročního období s námi počítejte po celou sezonu!

Rajčata

Saláty

 

naše produkty

 

Máme výbornou čerstvou zeleninu pro váš obchod nebo gastronomii.

Nebo se zastavte v naší farmářské prodejně s lokálními produkty.

 

Šetříme vodou

Oproti konvenčnímu zemědělství máme díky hydroponii u rajčat o 80 % menší spotřebu vody. Ze střechy fóliovníku jímáme dešťovou vodu a zaléváme s ní rajčata.

Snižujeme emise

Nevozíme přes půl světa. Po celou sezónu zásobujeme zeleninu lokálním restauracím i obchodům. A máme i vlastní prodejnu přímo na farmě.

Na chemii nás neužije

Do boje proti škůdcům nasazujeme místo pesticidů biologickou ochranu, tedy „hodný“ hmyz. A přirozené opylování hrdinně zvládají naši čmeláci.

Jsme lokální, jsme z Brna

Na první pohled skryté... přitom máme z polí výhled na Špilberk i Petrov a z centra je to k nám cobydup. Místním lidem dodáváme místní zeleninu.

Fandíme zralosti a chuti

Naše zelenina nedozrává v kamionech. Například rajčata zůstávají na keříčku tak dlouho, až jsou krásně červená. Jen pak chutnají sladce a… zkrátka jako rajčata.

Jsme rodinný tým

Nejsme neosobní holding, ani investiční skupina – jsme obyčejná rodina. Na stejném místě farmaříme nějaký ten pátek… už skoro 100 let. K půdě cítíme zodpovědnost.

Zpravodaj