Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Roubovaná rajčata

Dostáváme od vás spoustu zpráv s otázkami jak pěstujeme rajčata a zajímá vás celý proces, který za touto chutnou zeleninou stojí. Připravili jsme si pro vás krátké video, ve kterém vysvětlujeme proč pěstujeme roubovaná rajčata. Tak se mrkněte!

Roubování je to způsob, jak vylepšit vlastnosti rostliny, bez použití genetické modifikace nebo chemického postřiku. Spojením dvou rostlin tedy získáme sazenici, která kombinuje výhody dvou rostlin do jedné. Násada určuje, jaký typ rajčete budeme pěstovat, zatím co podnož musí dobře kořenit, být odolná vůči kořenovým chorobám a dobře snášet měnící se klima po celou sezónu.  Roubování je zahradnická technika, která se používá už déle než 1000 let. 

Jako pěstitelé si vybíráme nejen odrůdy násady a podnože, ale také jak má sazenice kterou budeme sázet vypadat. My pěstujeme sazenice se dvěma výhony. To znamená, že po naroubování se nechají rostliny povyrůst tak, aby měli 2 pravé listy a poté se uštípne vrchol a zpoza každého listu se nechá vyrazit boční výhon.

Doufám, že jste se dozvěděli něco nového, ale pokud jsem na něco zapomněl a nebo Vás zajímají i jiné věci, tak nám napište do komentářů, budeme rádi. Takovýchto videí o tom, jak na farmě Ráječek pěstujeme zeleninu připravujeme více a budeme je postupně dávat na náš facebook, instagram a youtube kanál, pokud Vás to tedy zajímá tak nás sledujte!

Vloženo Od