Farma Ráječek
  Košík je prázdný

Oslava výročí vzniku ČSR

V den 101. výročí vzniku samostatného Československa jsme vztyčili státní vlajku na správní budově rádiového vysílače z období první republiky.

V tento sváteční den to nebude o salátech ani rajčatech. Místo toho Vám chceme říci něco o historické správní budově prvního vysílače v Československu z roku 1924, která se stala součástí farmy Ráječek. Budova byla postavena ve velkorysém stylu a její štít zdobí velký státní znak Československa. Z místa, které symbolizovalo samostatnost a odkud byly šířeny informace do všech koutů mladého státu, se v průběhu let a změnou režimů stalo i místo odkud lidem byly informace upírány. V době nesvobody a třídní nenávisti způsobené komunistickým režimem, zde byla umístěna rušička rádiového signálu Svobodné Evropy.
Již v roce 1924, při uvedení vysílače do provozu, byl na střechu budovy umístěn vlajkový stožár, který však byl za komunismu osazen různými anténami, a přijímači a přestal tak sloužit svému účelu. Ku příležitosti 101. výroční vzniku samostatného Československa jsme se tento stožár rozhodli obnovit.
Vztyčením stožáru a vyvěšením státní vlajky v tento významný den, chceme připomenout období slávy a nadšení, které tato země zažívala před 101. lety. Zároveň tím odstraňujeme šrám ze symbolu samostatnosti naší mladé země způsobený zločineckým komunistickým režimem, který zničil spoustu životů a poznamenal osudy mnoha rodin, naší nevyjímaje.

Vzpomínejme a nezapomínejme!

Za farmu Ráječek rodina Sklenářova

Vloženo Od